2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Aktualijos
2019-05-16

Atsinaujinančiame Meškuičių miestelio parke šį ketvirtadienį, gegužės 16 dieną, vyko rajono darželinukų „olimpiada“ – kasmet rajone organizuojama visų priešmokyklinių ir ikimokyklinių rajono švietimo įstaigų sporto šventė. Šiemet į šventę atvyko 9 rajono lopšelių-darželių bei 8 mokyklų, kuriose yra priešmokyklinės ir ikimokyklinės grupės, atstovai – iš viso 330 vaikų. Šventėje dalyvavo ir nemažai suaugusiųjų – darželinukų tėveliai ir seneliai dirbo „olimpiados“ teisėjais, vaikus į šventę atlydėjo auklėtojos. Šventėje dalyvavo ugniagesių, kariškių, kurie virė „olimpiečiams“ pietus – kareivišką košę.

2019-05-16

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko jau 23 – oji rajono vokalinių ansamblių šventė „Aš atdarysiu dainų skrynelę“. Šiais metai ji ypatinga, nes buvo minima moterų vokalinio ansamblio „Melodija“ 25 – erių metų kūrybinės veiklos sukaktis. Ansamblis „Melodija – tai Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro pasididžiavimas, kuris susikūrė 1993 metais. Kolektyvui nuo įkūrimo pradžios vadovavo Birutė Prokopavičienė, o 2013 metais ją pakeitė Daina Kavaliauskienė. Šiam kolektyvui daug metų akompanuoja Danutė Streckienė.

2019-05-16

Gegužės 7-9 dienomis įvyko paskutinis baigiamasis tarptautinio „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo (KA2) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Listen, Talk, Spell, Act“ partnerių susitikimas projekto koordinatorių darželyje „Medveščak“ Kroatijos sostinėje Zagrebe. Susitikime partneriai iš Lietuvos (Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“), Kroatijos, Italijos, Turkijos ir Slovėnijos pristatė palyginamąją ugdytinių, tėvų ir pedagogų anketinės

2019-05-15

Rengiantis gegužės 21 dieną vyksiančiam Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdžiui, išnagrinėti, svarstyti sprendimų projektų rinkosi naujos kadencijos Tarybos komitetai. Komitetų sudėtis buvo patvirtinta balandžio 30-osios Tarybos posėdyje, o šį antradienį bei trečiadienį patvirtinti keturių komitetų pirmininkai bei jų pavaduotojai. Biudžeto, finansų ir valdymo komiteto pirmininku patvirtintas Arūnas Grubliauskis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), pirmininko pavaduotoju – Algimantas Gaubas (Lietuvos socialdemokratų partija), Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininku – Martynas Rusteika (LVŽS), o pirmininko pavaduotoja – Roma Albrikienė (LSDP). Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininku patvirtintas Darius Ramančionis (LVŽS), o pavaduotoju – Vaclovas Motiejūnas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai). Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininku patvirtintas Algis Mačiulis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), pavaduotoja – Ingrida Volosova (Darbo partija).

2019-05-15

Šiaulių rajono savivaldybėje vyko aktuali diskusija apie pakuočių ir kitų antrinių atliekų tvarkymo organizavimą. Diskusijoje dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, taip pat Tarybos į Administracijos direktoriaus pavaduotojus paskirta Regina Rupšienė, Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė bei skyriaus specialistė Danguolė Morkūnienė, taip pat atliekų tvarkytojai -- Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) direktorė Jolita Šalkauskienė, jos pavaduotojas Petras Žaltauskas bei atliekų vežėjai – UAB „Kuršėnų komunalnis ūkis“ atstovai - direktoriaus pavaduotojas Virginijus Šimkus, Atliekų tvarkymo padalinio vadovas Alvydas Valauskas ir vadybininkė Justina Ravinskytė. Taip pat UAB „Pakruojo komunalininkas“ direktorius Stasys Lembutis.

2019-05-15

2019 m. gegužės 17–18 d. vyksta kasmetinė Kuršėnų miesto šventė. Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pasitinka miesto šventę, pristatydamas dvi turistines naujienas. Šį kartą miestelėnams ir svečiams pristatomos dvi naujos pramogos: orientacinis žaidimas-ekskursija 5–9 kl. moksleiviams KURŠĖNŲ ISTORIJA KITAIP (gegužės 17 d.) ir teatralizuota ekskursija SALDŽIOJI KURŠĖNŲ ISTORIJA (gegužės 18 d.).

2019-05-14

Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vadovai bei specialistai, rajono bendrojo ugdymo mokyklų vadovai ir jų pavaduotojai ugdymui rinkosi į pasitarimą dėl naujojo ugdymo planą, kuris bus įgyvendinamas 2019 – 2020 bei 2020 – 2021 mokslo metais. Aktualu yra tai, kad naujasis ugdymo planas jau yra priderintas prie etatinio darbo užmokesčio, kuris jau yra įvestas mokyklose. Pasak Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Juditos Šertvytienės, mokykloms suteikiama daugiau laisvės ir daugiau galimybių bei savarankiškumo.

2019-05-14

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro projektas „Respublikinis mažų miestelių ir kaimo vieotvių vaikų ir jaunimo šokių festivalis „Šokis manyje“ finansuotas iš Lietuvos kultūros tarybos, prisidedant partneriams: Šiaulių rajono savivaldybei bei asociacijai „Drąsučių bendruomenė gegužės 9 ir 10 dienomis nuaidėjo ŠRSKC Drąsučių filiale. Projekto koordinatorės ŠRSKC Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė Inga Jonuškienė ir ŠRSKC meno vadovė Gitana Ramanauskaitė subūrė mažų miestelių ir kaimo vietovių vaikų ir jaunimo šokio kolektyvus, neabejingus muzikai, šokiui ir mylinčius meną. Šventėje dalyvavo apie 150 šokio entuziastų.

2019-05-14

Įvyko Šiaulių rajono savivaldybės organizuoti konkursai į dviejų rajono švietimo įstaigų vadovų pareigas. Konkursą į Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pareigas laimėjo Ramūnas Snarskis. Iki šiol jis dirbo Šiaulių profesinio rengimo centro profesijos mokytoju, jis - žinomas visuomenininkas, politikas, vieną kadenciją yra dirbęs Šiaulių miesto taryboje. Konkursą į Šiaulių rajono lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pareigas laimėjo Natalja Staražinskienė, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė, iki šiol dirbusi Šiaulių miesto lopšelyje-darželyje „Žiogelis“.

2019-05-10

Kužių seniūnijos salėje su gyventojais susitiko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai rinkimuose į Europos parlamentą – Laima Mogenienė, Bronis Ropė ir Linas Kontrimas. Kandidatai sulaukė nemažai net ir labai aštrių kužiškių klausimų, diskusija išryškino, kad žmonėms skauda dėl daugelio Lietuvos, Europos Sąjungos reikalų – nuo žmonių pragyvenimo lygio, politikų moralės iki politinių aktualijų ir net atominių elektrinių.

 1 2 3