Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Identiteto išsaugojimas

 Projektas „Šiaulių rajono identitetas“

Projekto vertė: 14 354,00 eur

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018- 2019 m.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 

Šiaulių rajono savivaldybė įsikūrusi dviejų etnografinių regionų – Aukštaitijos ir Žemaitijos sankirtoje. Skirtingų tradicijų ir kultūrų susiliejimas sukūrė išskirtinį ir unikalų rajono identitetą su sava tarme, renginiais ir papročiais. Todėl labai svarbu fiksuoti ir išsaugoti rajono tautinį ir kultūrinį identitetą bei skatinti gyventojų susidomėjimą tradicijomis ir jų puoselėjimą.

Įgyvendinant projektą planuojama parengti ir išleisti Šiaulių rajono tradicijas ir paveldą atspindinčią foto knygą, kurioje publikuojamų fotografijų autoriai – Šiaulių rajono gyventojai, kurie bus skatinami patys domėtis savo regiono tautiniu, kultūriniu paveldu, mokytis pažinti krašto tradicijas ir papročius. Taip prisidedama prie Šiaulių rajono gyventojų tautinės savimonės stiprinimo, regiono kultūros savitumo išsaugojimo.

Projekto tikslas

Puoselėti Šiaulių rajono identiteto, kultūros, ir tradicijų savitumo išsaugojimą.

Projekto veiklos

- Parengti ir išleisti Šiaulių rajoną reprezentuojančią foto knygą – numatoma atrinkti iki 80 fotografijų, atspindinčių rajono savitumą, tradicijas ir vertybes.

- Atrinkus fotografijas sumaketuoti ir atspausdinti foto knygą.

- Suorganizuotas renginys, kurio metu rajono gyventojams bus pristatyta projekto metu išleista knyga.

Projekto rezultatai

Įgyvendinus projektą bus suorganizuotas vienas renginys, kuriame dalyvaus ne mažiau 60 dalyvių. Tradiciniio rajono renginio – Senųjų amatų šventės metu, kurioje dalyvauja rajono gyventojai, bus pristatomos projekto veiklos bei išleista knyga, bus galima susipažinti su nuotraukų autoriais. Renginyje dalyvaus Šiaulių rajono istorikai, amatininkai, tautiniai ansambliai.

                                           

 Išleista knyga "Šiaulių rajono vaizdai ir ženklai"

 

Projekto vadovas – Tomas Vaitkūs, Kultūros skyriaus vedėjas,

Tel. (8 41) 523 696, el. p. [email protected]

 

 

 

Informacija atnaujinta 2020-08-18 16:10