Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

ŠIAULIŲ RAJONO GARBĖS PILIETIS VYTENIS RIMKUS PASVEIKINTAS SU 90-UOJU GIMTADIENIU

2020-01-17 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Sausio 17-ąją 90 metų sukako pirmajam Šiaulių rajono garbės piliečiui,  profesoriui Vyteniui Rimkui. Jį pasveikinti ir padėkoti už darbus Lietuvai, Šiaulių rajonui vyko Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo narys Stasys Tumėnas, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Seimo narės padėjėja, Šiaulių rajono tarybos narė Ada Grakauskienė. Svečių „Ilgiausių metų!" skambėjo profesoriui ir jo šeimai jų namuose Šiauliuose.

Seimo nariai Rima Baškienė ir Stasys Tumėnas pasveikino garbųjį jubiliatą ir padėkojo už jo darbus Lietuvai, už reikšmingą kultūrinę ir švietėjišką veiklą. Jubiliatui įteiktas Vyčio ženklelis, asmeninės Seimo narių dovanos. Ada Grakauskienė įteikė jubiliatui Šiaulių rajoną garsinantį skanėstą – „Kuršėnų vyniotinį“.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras apjuosė jubiliatą jubiliejine juosta, sakydamas, kad Vytenis Rimkus – it plačiašakis, giliai ir tvirtai šaknis į Lietuvos žemę įleidęs ąžuolas, po kurio iškilių šakų vainiku telpa visa Lietuva. Padėkota už reikšmingus mokslo, švietimo ir kultūros, dailės ir tautodailės, literatūros, leidybos darbus, už indėlį į Lietuvos muziejininkystės, kraštotyros veiklą, už išugdytas iškilias asmenybes. Visų Šiaulių rajono žmonių vardu meras Antanas Bezaras padėkojo profesoriui Vyteniui Rimkui už jo prasmingus darbus Lietuvos valstybei ir Šiaulių rajonui.

Puokštę gėlių meras Antanas Bezaras įteikė Česlavai Rimkienei, sakydamas, kad jų šeima yra sutarimo, pasiaukojimo, pagarbos ir pagalbos vienas kitam pavyzdys. Svečius pasitikusi jauniausioji Rimkų dukra Janina Budrienė pakvietė prie arbatos puodelio.

Pašnekesys sukosi apie Lietuvą, apie jos žmones, lietuvių tautą, kuri – blaškyta, tremta, okupuota vis tik sugebėjo išlikti gyvybinga. Kalbėta apie Šiaulių rajoną, regioninę politiką, Lietuvos Seimą ir politinę kultūrą.

Prisiminta Vytenio Rimkaus biografija – patys skaudžiausi momentai ir patys šviesiausi. Iš atminties profesoriui jau niekada neišblės teismo nuosprendis jam – mirties bausmė, vėliau pakeista į 25 metus lagerio, jau niekada neišblės vagonų, vežusių jo šeimą, artimuosius į Sibiro tremtį dundesys.

Kalbėta apie tai, kad Vytenis Rimkus ir jo kartos inteligentija yra tie žmonės, kurie daug davė Lietuvai nieko iš jos nereikalaudami, kurie ją kūrė, stiprino ir visada tikėjo jos nepriklausomybe. Prisiminti profesoriaus Vytenio Rimkaus mokslo darbai, kūrybinė veikla. Prisiminti jo garbingiausi apdovanojimai, premijos, taip pat  diena, kai švenčiant Lietuvos 100-metį – 2018 metų vasario 16-ąją jam buvo suteiktas Šiaulių rajono garbės piliečio vardas.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2020-01-17 14:24

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}