Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

PRO MEMORIA JONUI KIEVIŠUI

2020-05-27 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

              2020 m. gegužės 22 d. staiga mirė profesorius, habilituotas daktaras Jonas Kievišas.

             Šiaulių rajone Ožkėnų kaime 1941 metais gimęs, Kuršėnuose vidurinę mokyklą baigęs Jonas Kievišas visada buvo savo gimtojo krašto kultūrinio gyvenimo patriotas: baigęs chorinio dirigavimo specialybę Šiaulių muzikos mokykloje, Kuršėnuose subūrė ir vadovavo mišriam chorui, kurį laiką vadovavo rajono Kultūros skyriui, vėliau rūpinosi, kad naujausi moksliniai muzikinės kultūros ugdymo, ugdymo dvasingumo tyrimai būtų pristatomi būtent Šiaulių rajono bendruomenei.

             Jonas Kievišas – ilgametis Šiaulių ir Lietuvos edukologijos universitetų profesorius. Profesoriaus mokslinė veikla tiesiogiai siejasi su jo turtinga menine patirtimi. J. Kievišas ilgą laiką dirbo Lietuvoje žinomų chorų meno vadovu ir dirigentu, daug koncertavo užsienyje, organizavo muzikos renginius Sąjūdžio laikotarpiu, parengė kolektyvus Lietuvos dainų šventėms. Tuo pat metu mokslininkas gilinosi į ugdymo problemas, dirbo mokyklose, vadovavo vaikų chorams, rengė būsimus mokytojus. Šiame bare pasiekė ypač svarių laimėjimų. Parengė 5 mokslo daktarus, per 70 magistrų. Patirtį ir tyrimus apibendrino išleistose 8 monografijose (dvi iš jų išleistos užsienyje), 11 mokymo ir metodinių priemonių, paskelbė beveik šimtą mokslinių straipsnių Lietuvos ir užsienio leidiniuose.

             Profesorius vedė seminarus mokytojams, rengė radijo laidas, konferencijas, aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose, inicijavo ir kuravo tęstinę tarptautinę konferenciją „Dvasingumo sklaida meninio ugdymo realybėje“ (2004, 2006, 2008, 2010, 2012), kurios plenarinių posėdžių pavienės sekcijos vykdavo net keliuose rajonuose. Taip buvo skatinamas visuomenės dėmesys dvasingumo sklaidai – ypač ryškiai problemai, likviduojant sovietinės okupacijos įtaką.

              Ne tik ryškūs pasiekimai, bet ir ilgalaikė aktyvi veikla, originalios iniciatyvos ir neretai netikėti sprendimai liudija apie asmenybės savitumą ir yra sektinas pavyzdys jauniesiems mokslininkams.

              Atsisveikinimas su velioniu gegužės 29 d. nuo 15 val. laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ Vilniuje, Ąžuolyno g. 10. Gegužės 30 d. 10 val. išlydėjimas iš Vilniaus, 13 val. šv. Mišios Kuršėnų bažnyčioje, laidotuvės Kuršėnų senosiose kapinėse.  Artimieji prašo velionį pagerbti dviem baltomis rožėmis.

              Nuoširdžiausia užuojauta dukrai Jurgitai, artimiesiems, mokslo bendruomenei.

Informacija atnaujinta 2020-05-28 08:33

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}